Instagram Hesabı Dondurma İşlemleri 2020

Bu yazımız instagram dondurma 2020 yılında nasıl yapılır , instagram nasıl dondurulur , instagram hesap dondurma linki , ınstagram dondurma , instagram hesabı dondurma geçici olarak nasıl dondurulur hakkında olacaktır. Son yılların tartışmasız en iyi mobil uygulamalarından birisi instagram. Hatta en iyisi desek belki yanılmamış oluruz. Bütün dünyayı peşinde sürükleyen instagram çok farklı alanlarda kullanılıyor ve insanlara birçok imkan sağlıyor. Bu yazımızda sizlere instagram dondurma linki sunacağız böylece insta dondurma işlemi yapabileceksiniz.

 

Bu yazı ile İnstagram hesabımı donduramıyorum diyemeyeceksiniz. instagram hesabı nasıl dondurulur piyasadaki en detaylı ve kapsamlı rehberi sizin için hazırladık.

instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır ? instagram hesabı nasıl dondurulur ? Alt kısımda vereceğimiz url üzerinden çok basit 4 adımda instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız bilgisayar tarayıcısı üzerinden veya mobilden dondurabilirsiniz. Hesap dondurduktan sonra açmak isterseniz açarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

instagram dondurma
instagram dondurma

Instagram Nasıl Dondurulur?

instagram dondurma aslında kolay bir işlemdir. Aşağıda detaylı olarak hesabınızı geçici olarak kullanıma kapatma işlemlerini anlattık. Siz de anlattığımız adımları takip ederseniz kolay bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2020

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak istiyorsanız tek ihtiyacınız olan bir link. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ bu linke tıklayarak hesap dondurma sayfasına erişiyorsunuz. Sonrasında , çok zamanımı alıyor, ikinci bir hesap açtım , çok fazla reklam var, gizlilik ile ilgili endişeler , takip edecek kişiler bulamıyorum, bir şeyi kaldırmak istiyorum, kullanmaya başlamakta zorlandım, ara vermek istiyorum ve başka bir şey seçeneklerinden birini seçerek, sonrasında şifrenizi girerek ve en son olarak da alt kısımdaki mavi hesabı geçici olarak kapat butonuna basarak dondurabilirsiniz.

İnstagram hesabı dondurma işlemi

 • İnstagram dondurma linkine girin.

  Buraya https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ tıklayarak hesap dondurma sayfasına erişin.İnstagram hesap silme - Kalıcı instagram silme linki 2020 tamamen silme nasıl yapılır mobilden telefondan pc instagram hesabı silme linki

 • Hesap Dondurma Nedeninizi Seçin

  Linke bastıktan sonra gelen sonuçlardan hesabınızı neden dondurduğunuza dair seçeneği seçin.

 • Şifrenizi girin

  İnsta hesap dondurma için şifrenizi tekrar girin.

 • Hesabınızı başarıyla dondurdunuz.

  Siz tekrar giriş yapana kadar hesabınız donmuş olacaktır.İnstagram hesap silme - Kalıcı instagram silme linki 2020 tamamen silme nasıl yapılır mobilden telefondan pc instagram hesabı silme linki

Tools
 • Cep Telefonu
Materials
 • İnstagram Hesabı
 • İnstagram Şifresi
 • İnstagram dondurma linki

Instagram Hakkında İlginç Bilgiler

Dünya’da 1 Milyar’dan fazla insan instagram kullanıyor. Bu sayının 500 milyon’u günlük aktif olarak instagram’a giriş yapıyor. Instagram, Facebook’tan sonra en büyük etkileşimin olduğu platform. Genç yetişkinler ve gençler ( 35 yaş altı ) platformun %71 gibi büyük bir kısmını oluşturuyor. Instagram kullanım süresi olarak da en fazla zaman geçirilen platform, kullanıcıların günlük instagram’da geçirdiği süre ortalama 53 dakika !

Evet yanlış duymadınız. Ayrıca firmalar da instagram kullanmayı seviyor. Dünya genelindeki tüm firmaların %72’si instagram’da yer alıyor. Instagram kullanıcılarının %83’ü instagramda yeni ürünler ve hizmetler keşfettiklerini söylüyorlar ki firmaların bulunma nedenlerinin en büyük örneklerinden. Günlük en az 500 milyon farklı hesap instagram’da story atıyor. En fazla izlenen her 3 story’den 1’i firmalara ait. Instagram kullanıcılarının %50’si en az 1 firma hesabı takip ediyor. Instagram facebookla kıyaslandığında 4 kat daha fazla etkileşim alıyor. Instagram üzerinde satılan ürün veya hizmetler üzerinde platformun etkisi çok büyük. Kullanıcıların %80’ine bir ürün veya hizmet alması için etki ediyor.

 • Instagram 2010’da kuruldu
 • Açıldığı günden bugüne 45 milyar’dan fazla fotoğraf paylaşıldı.
 • 2012’de 1 milyar dolar’a facebooka satıldı.
 • Günlük 5 milyarda fazla beğeni atılıyor.
 • En fazla takip edilen instagram hesabı 189 milyon takipçi ile Cristiano Ronaldo
 • Günlük ortalama 100 milyondan fazla fotoğraf yükleniyor.
 • Uygulama 1 milyardan fazla indirildi
 • Instagrama video özelliği gelince ilk 24 saatte 5 milyondan fazla video yüklendi
 • En az 1 hashtag ile paylaşılan gönderiler %12 daha fazla etkileşim alıyor.
 • Instagram kullanıcılarının %65’i bayan
 • Bir instagram fenomeni sponsor olduğu bir gönderi için 100bin dolara kadar para kazanıyor.
 • Araç sürücülerinin %15’i trafikte instagram kullandığını itiraf etti
 • En fazla paylaşılan yemek pizza , ardından sushi geliyor
 • En fazla kullanılan hashtag’ler Love, #Instagood, #Me, #Cute, and #Follow
 • İnstagram dondurma nasıl yapılır

  Bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan instagrama girin. Sağ üstteki profili düzenle butonuna tıklayın. Aşağıya inerek hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklayın, gelen soruya bir seçim yapın ve sonrasında şifrenizi tekrar girin.

  İnsta Hesabınızı Neden Donduruyorsunuz ?

  İnsanlar instagramda çok fazla süre harcıyorlar. Eğitim veya iş konularını aksatabiliyorlar. Bunlardan kaçınmak amaçlı hesap dondurulabilir.

  Dondurulan hesap tekrar açılır mı ?

  Evet. hesabınıza giriş yaparak tekrar aktif edebilirsiniz.

  Hesap Ne Zaman Geri Açılır ?

  Geri açılma süresi size bağlıdır. İstediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak tekrar aktif edebilirsiniz.

  Instagram Tarafından Yapılan Açıklama :

  Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı geçici olarak kapatmak için:

  1. instagram.com‘a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.
  2. Sağ üst kısımdaki  simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle‘yi seçin.
  3. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat‘a dokunun veya tıklayın.
  4. Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
  5. Hesabı Geçici Olarak Kapat‘a dokunun veya tıklayın.

  Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.

  Hesabınızı kapatmak istemiyor ancak hesabınızı kimlerin görebildiğini değiştirmek istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir veya kişileri engelleyebilirsiniz.

  Instagram hesap dondurma işlemi sadece internet tarayıcısı üzerinden yapılabildiği için bazı adımların takip edilmesi gerekmektedir. Mobil cihazlar üzerinden Instagram hesabı dondurma işlemi yapmak şuan için mümkün değildir.

  Instagram hesabını dondurmak isteyen kişiler ilk olarak instagram dondurma linki Türkçe ile uygulamaya giriş yapmaları gerekmektedir.

  Instagram Hesap Dondurma Hakkında Önemli Bilgiler

  İki aşamalı doğrulama kullanıyorsanız, kapatmadan hesabı dondurmayın. Eğer iki aşamalı doğrulama açıkken dondurursanız, tekrar açtığınızda doğrulama kodunu kabul etmiyor. Facebook destek sistemi o kadar çöp ki. Kimlik gibi kişisel bilgiler istemeden, size hesabı vermiyor.

  Mesela UPlay iki aşamalı doğrulamaya ulaşamıyorum deyince, sizin e-posta adresinize bozma bağlantısı gönderiyor. Koskoca facebook ise bir robot ile kimlik bilgisi istiyor. Kişisel veri ihlalinden dolayı vermemenizi, verseniz bile kesin bir dönüş alamayacağınızı belirtirim.

 • Güncel 2020 instagram hesabını geçici olarak kapatma yazımızın sonuna geldik. Konu ile alakalı sorularınızı yazı altından bizlere iletebilirsiniz.

  Unutmayın: Hesabınızı hem silmek hem de devre dışı bırakmak için şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Şifrenizi unuttuysanız veya değiştirmek istiyorsanız Instagram şifrenizi nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

  Hesabınızı devre dışı bırakmak istemiyor, ancak kimlerin görmesine izin verildiğini değiştirmek mi istiyorsunuz? Instagram’ı nasıl özel hale getireceğinizi öğrenin.

Add your review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir